رئیس جمهور از آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ ها در روز ۱۵ شهریور ماه 99 خبر داد .

رییس جمهوری از آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ ها در روز ۱۵ شهریورماه خبر داد و گفت : ممکن است نیاز باشد مدارس از اول یا هفتم شهریور باز باشند و دست آموزش و پرورش در این زمینه باز است اما ما مبنا را روز پانزدهم شهریور ماه می‌ گذاریم .

حجت‌الاسلام والمسملین « حسن روحانی » صبح شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت : بیش از چهار ماه است که مردم با ویروس خطرناک کرونا درگیر هستند . ۱۲۳ از روز شروع ابتلا گذشته که براساس اعلام وزارت بهداشت ، آخرین روز بهمن بود و در این ۱۲۳ روز مردم ایران ، کادر بهداشت و درمان و همه مسئولان و مردم مقابله خوب و جامعی در برابر این ویروس داشتند .  

رییس جمهوری با بیان اینکه اکنون زمان پایان مقابله و مواجهه با کرونا نیست ، اظهار داشت : نه دنیا و نه نظام بهداشت و  درمان زمان خاصی را برای پایان بیماری اعلام نکردند . واکسن و درمان قطعی نیست ، رفتار این ویروس کمی در حال تغییر است و تغییر کامل و ثابتی هم ندارد . آنگونه هم که اعلام کرده‌اند ، خود به خود هم از بین نخواهد رفت لذا ما خودمان را برای یک مقابله بلندمدت آماده کنیم .

روحانی با بیان اینکه متاسفانه کمک بزرگ به این ویروس ممکن است خودمان باشیم ، تصریح کرد : ویروس کرونا خود به خود منتقل نمی‌شود بلکه توسط خودمان منتقل می‌ شود یعنی یک نفر بیمار می‌شود ، مراعات نمی‌ کند ، خود را قرنطینه نمی‌کند ، با افراد مراوده می ‌کند و همه را بیمار می‌کند . پس خودمان در توسعه و انتقال این بیماری نقش داریم بنابراین باید به این ویروس کمک نکنیم بلکه به مردم کمک کنیم به ویژه افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند .  

وی با بیان اینکه آنچه وزارت بهداشت به آن تاکید دارد مساله فاصله‌گذاری اجتماعی است که باید رعایت شود ، خاطرنشان کرد : در تجمعات حضور نیابیم ، بهداشت فردی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنیم . ماسک می ‌تواند در عدم تسری این بیماری موثر باشد و این زنجیره قطع شود .  

استفاده از ماسک در برخی مکان ها الزامی می ‌شود

به گفته رییس‌جمهور ، یکی از تصمیمات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا آن است که در یکی ، دو هفته آینده طرح الزام استفاده از ماسک در جاهای ضروری تصویب و ابلاغ شود .


تاریخ و ساعت انتشار : 16:52:35 ~~~ 1399/03/31
تعداد بازدید : 129